DEFRO HOME PRIMA ME BP prawy - wkład kominkowy 10 kW - kominek narożny DEFRO PRIMA ME BP

DEFRO HOME

DEFRO/PRIMA/ME/BP

Nowy produkt

KOMINEK DEFRO z serii PRIMA - DOSTĘPNY - natychmiastowa wysyłka - ZADZWOŃ tel. 77 500 00 11 - kompletna realizacja zamówienia w ciągu 24h. W przypadku braku w magazynach wyprodukowanie nowego kominka w maksymalnie 28 dni.

5 936,00 zł

Cena brutto:
Cena netto:
4 826,02 zł
Ilość:

Opis

DEFRO HOME PRIMA LA - wkład kominkowy 10 kW - kominek DEFRO PRIMA LA


Seria DEFRO HOME PRIMA została stworzona z myślą o harmonii pomiędzy ekologią, designem i ekonomią. Wkłady kominkowe z serii DEFRO HOME PRIMA doskonalne sprawdzą się podczas palenia rekreacyjnego i z powodzeniem ogrzeją cały dom. Nowoczesna konstrukcja kominka i szczelne palenisko pozwala, aby się cieszyć jego możliwościami w domach pasywnych oraz tych z rekuperacją. Autorskie rozwiązania w kominkach DEFRO gwarantują oszczędność energii i bezawaryjną obsługę urządzeń grzewczych.

 

Wkłady kominkowe DEFRO serii PRIMA występuje w czterech odsłonach, w zależności od wielkości paleniska: XSM, SM, ME, LA.

 

Wyśrubowane przepisy unijne odnoszące się do emisji spalin pieców, kominków i innych urządzeń energetycznych wejdą w życie w 2022 r. Jednak już teraz mamy w swojej ofercie wkłady kominkowe i piece, które spełniają najsurowsze wymagania środowiskowe. Pogarszający się stan środowiska naturalnego ma odzwierciedlenie w coraz bardziej restrykcyjnych przepisach prawa według dyrektywy unijnej, zwanej potocznie Ekoprojektem. Badania w laboratoriach DEFRO potwierdziły, że produkowane przez nas urządzenia spełniają wymogi norm BImSchV2 oraz Ekoprojektu. Nie tylko oferujemy doskonałej jakości wkłady kominkowe, ale chronimy też środowisko minimalizując emisję pyłów oraz tlenku węgla.

 

PRZEZNACZENIE:

 

Wkład kominkowy serii DEFRO HOME PRIMA jako palenisko z ręcznym wkładem paliwa jest przeznaczony do obudowania lub wbudowania we wnękę. Obudowa nie może być trwale związana z wkładem, należy zachować możliwość demontażu.

Kominek DEFRO HOME PRIMA dedykowany jest do spalania drewna liściastego np.: grab, buk, dąb, akacja, klon, brzoza itp., o wilgotności poniżej 20%. Służy do ogrzewania domów i przestrzeni, w których jest zainstalowany. Kominek może być również stosowany jako dodatkowe źródło energii cieplnej.

 

BUDOWA:

 

Korpus wkładu kominkowego DEFRO HOME PRIMA stanowi stalowy płaszcz, w którym znajduje się komora paleniskowa. Podstawę wkładu kominkowego stanowi podłoga tworząca komorę dolotu powietrza. Ściana tylna oraz ściany boczne komory paleniskowej wyłożone są okładzinami z betonu żaroodpornego. Przednią ścianę komory paleniskowej ograniczają stalowe drzwi z szybą żaroodporną oraz zamkiem.

Spalanie paliwa odbywa się na ruszcie żeliwnym zamontowanym na podstawie. Pod rusztem znajduje się pojemnik popielnika. Nad komorą spalania usytuowany jest deflektor. Ukierunkowuje on przepływ spalin oraz zwiększa stopień wymiany ciepła.

Powietrze niezbędne do procesu spalania dostarczane jest do kominka poprzez króciec poboru powietrza (czerpnia) wyposażony w mechanizm regulacji. Czerpnia znajduje się w podłodze wkładu kominkowego. Dodatkowo w tylnej ścianie komory paleniskowej znajdują się otwory systemu dopalenia spalin.

Spaliny odprowadzane są do komina przez czopuch usytuowany w górnej ścianie wkładu kominkowego DEFRO.

 

TECHNOLOGIA & UDOGODNIENIA:

 

KLAMKA COOL&TOUCH - doskonałej jakości materiały ze stali szlachetnej oraz specjalna perforowana konstrukcja klamki powodują naturalne schładzanie się klamki.

SYSTEM CZYSTEJ SZYBY - aktywny system czyszczenia szyby jest to unikalny sposób doprowadzenia powietrza do kominka, który pozwala utrzymać szybę czystą.

CENTRALNE DOPROWADZENIE POWIETRZA Z ZEWNĄTRZ ORAZ JEGO REGULACJA - urządzenia zostały wyposażone w suwak do precyzyjnej regulacji powietrza uczestniczącego w spalaniu. Wkłady kominkowe DEFRO posiadają również w standardzie króciec przyłączeniowy do przepustnic regulowanych automatycznie, który może też służyć do podłączenia powietrza z zewnątrz.

KRÓCIEC DOLOTOWY - specjalna konstukcja pozwalająca na podpięcie rury doprowadzającej powietrze do paleniska o średnicy Ø125 mm. Daje możliwość zmiany kierunku podpięcia na boczne.

SZKŁO KOMINKOWE - wysokiej jakości szyba żaroodporna o odporności do 800°C.

MULTIFLOW - autorskie rozwiązanie DEFRO doprowadzające powietrze do spalania zapewniające doskonałą sterowalność nad ogniem.

ELASTYCZNA REGULACJA - możliwość regulacji wysokości wkładu kominkowego od 160 mm do 265 mm.

CERAMITON - rodzaj ceramiki efektywnie wpływa na proces spalania i akumuluje ciepło w kominku.

RAMKA MONTAŻOWA - opcja wykończenia obudowy profil 30 mm, 50 mm i profil kątowy. Nowoczesne stalowe ramki ozdobne do wkładów kominkowych pozwalają w prosty sposób wykończyć połączenie obudowy wkładu z drzwiami wkładu kominkowego. Główną zaletą ramki jest możliwość szybkiego i łatwego montażu. Instalację blendy można wykonać samemu, bez konieczności użycia specjalistycznych narzędzi. Ramka ozdobna jest pomalowana farbą odporną na wysokie temperatury w kolorze wkładu co powoduje, że całość idealnie się komponuje, wygląda estetycznie i bardzo elegancko.

OBROTOWY ŻELIWNY CZOPUCH - możliwość obrotu w dwóch płaszczyznach o 360 stopni.

SZEROKI KOŁNIERZ DRZWI - daje możliwość zabudowy kominka z linią drzwi.

OPŁOMKI - system rur zwiększających wydajność kominka.

BLACK LINE - najwyższej klasy ceramika szklana z czarną obwolutą dodaje kominkowi stylowej elegancji.

RADIATORY - gęsto rozmieszczone elementy, dzięki którym kominek przekazuje więcej ciepła do otoczenia.

FARBA - dwukomponentowa powłoka ochronna.

POPIELNIK - zbiornik pod komorą paleniskową, do którego opada i gromadzi się popiół.

RUSZT - stalowy, wyjmowany element.

PROFIL DRZWI - konstrukcja drzwi ze specjalnego mocnego profilu stalowego.

KRÓCIEC DOLOTOWY - specjalna konstrukcja pozwalająca na podpięcie rury doprowadzającej powietrze do paleniska o średnicy Ø125 mm. Daje możliwość zmiany kierunku podpięcia na boczne.

Dane techniczne

Wysokość szyby [mm]496
Ciąg kominowy [Pa]12±2 Pa
Moc nominalna [kW]13 kW
Wysokość szyby bocznej [mm]496
Szerokosć szyby bocznej [mm]439
Moc grzewcza [kW]13 kW
Sprawność cieplna [%]80%
Zdolność grzewcza [m²]80-130 m2
Waga [kg]231 kg
Wysokość [cm]140,7
Głębokość [cm]52,1
Szerokość [cm]90,7
Maksymalna długość polan [cm]680 mm
Rodzaj paliwaZalecane sezonowane drewno liściaste (wilgotność max 20%), brykiet
Średnica wylotu spalin (czopucha) [mm]200 mm
SzyberNie
Temperatura spalin [°C]261°C
Emisja CO (13% O2) [%]0,06%
PopielnikTak
NormyEkoprojekt na 2022
RekuperacjaTak
Zgodność z normą BlmSchV 2Tak
Gwarancja5 lat
Dolot powietrzaTak
Spełnia kryteria EKOPROJEKTUTak
Średnica dolotu [mm]125
Wyłożenie komory spalaniaCeramiton - żaroodporny beton
Dostępność24h / 28 dni

Opinie

Komentarze ( )

Napisz opinię

DEFRO HOME PRIMA ME BP prawy - wkład kominkowy 10 kW - kominek narożny DEFRO PRIMA ME BP

DEFRO HOME PRIMA ME BP prawy - wkład kominkowy 10 kW - kominek narożny DEFRO PRIMA ME BP

DEFRO HOME PRIMA ME BP prawy - wkład kominkowy 10 kW - kominek narożny DEFRO PRIMA ME BP

30 innych produktów w tej samej kategorii: