DEFRO HOME PRIMA LA T - wkład kominkowy dwustronny 16 kW - kominek dwustronny DEFRO PRIMA LA T

DEFRO HOME

DEFRO/PRIMA/LA/T

Nowy produkt

KOMINEK DEFRO z serii PRIMA - DOSTĘPNY - natychmiastowa wysyłka - ZADZWOŃ tel. 77 500 00 11 - kompletna realizacja zamówienia w ciągu 24h. W przypadku braku w magazynach wyprodukowanie nowego kominka w maksymalnie 28 dni.

7 262,00 zł

Cena brutto:
Cena netto:
5 904,07 zł
Ilość:

Opis

DEFRO HOME PRIMA LA T - wkład kominkowy dwustronny 16 kW - kominek dwustronny DEFRO PRIMA LA T


Kominek dwustronny DEFRO PRIMA LA T - wkład kominkowy dwustronny DEFRO HOME PRIMA LA T o mocy 16 kW

 

DEFRO norma EKO BIMSCHV2 EKOPROJEKT 2022

 

Wkłady kominkowe dwustronne DEFRO z serii PRIMA LA T zostały stworzone z myślą o harmonii pomiędzy ekologią, designem i ekonomią.

Kominki dwustronne DEFRO z serii PRIMA LA T doskonale sprawdzą się podczas palenia rekreacyjnego i z powodzeniem ogrzeją cały dom. Nowoczesna konstrukcja kominka dwustronnego DEFRO PRIMA LA T i szczelne palenisko pozwala, aby się cieszyć jego możliwościami w domach pasywnych oraz z rekuperacją. Autorskie rozwiązania wkładów kominkowych DEFRO PRIMA LA T gwarantują oszczędność energii i bezawaryjną obsługę urządzenia.

Kominki dwustronne DEFRO z serii PRIMA występują w trzech wielkościach paleniska i dwóch rodzajach otwierania drzwi: DEFRO PRIMA SM T o mocy 10 kW, DEFRO PRIMA ME T o mocy 13 kW i dysponujący największą mocą nominalną 16 kW wkład kominkowy DEFRO PRIMA LA T. Wszystkie trzy modele występują z drzwiami otwieranymi na bok i w wersji z drzwiami podnoszonymi z jednej strony, tzw. gilotyną.

Wyśrubowane przepisy unijne odnoszące się do emisji spalin pieców, kominków i innych urządzeń energetycznych wejdą w życie w 2022 r. Jednak już teraz mamy w swojej ofercie wkłady kominkowe i piece, które spełniają najsurowsze wymagania środowiskowe. Pogarszający się stan środowiska naturalnego ma odzwierciedlenie w coraz bardziej restrykcyjnych przepisach prawa według dyrektywy unijnej, zwanej potocznie Ekoprojektem. Badania w laboratoriach DEFRO potwierdziły, że produkowane przez nas urządzenia spełniają wymogi norm BImSchV2 oraz Ekoprojektu. Nie tylko oferujemy doskonałej jakości wkłady kominkowe, ale chronimy też środowisko minimalizując emisję pyłów oraz tlenku węgla.

 

PRZEZNACZENIE:

Wkład kominkowy dwustronny (dwuszybowy) serii DEFRO HOME PRIMA LA T jako palenisko z ręcznym wkładem paliwa jest przeznaczony do obudowania lub wbudowania we wnękę. Obudowa nie może być trwale związana z wkładem, należy zachować możliwość demontażu.

Kominek dwustronny DEFRO HOME PRIMA LA T dedykowany jest do spalania drewna liściastego np.: grab, buk, dąb, akacja, klon, brzoza itp., o wilgotności poniżej 20%. Służy do ogrzewania domów i przestrzeni, w których jest zainstalowany. Kominek może być również stosowany jako dodatkowe źródło energii cieplnej.

 

BUDOWA:

Korpus wkładu kominkowego DEFRO HOME PRIMA LA T stanowi stalowy płaszcz, w którym znajduje się komora paleniskowa. Podstawę wkładu kominkowego stanowi podłoga tworząca komorę dolotu powietrza. Ściana tylna oraz ściany boczne komory paleniskowej wyłożone są okładzinami z betonu żaroodpornego. Przednią ścianę komory paleniskowej ograniczają stalowe drzwi z szybą żaroodporną oraz zamkiem.

Spalanie paliwa odbywa się na ruszcie żeliwnym zamontowanym na podstawie. Pod rusztem znajduje się pojemnik popielnika. Nad komorą spalania usytuowany jest deflektor. Ukierunkowuje on przepływ spalin oraz zwiększa stopień wymiany ciepła.

Powietrze niezbędne do procesu spalania dostarczane jest do kominka poprzez króciec poboru powietrza (czerpnia) wyposażony w mechanizm regulacji. Czerpnia znajduje się w podłodze wkładu kominkowego. Dodatkowo w tylnej ścianie komory paleniskowej znajdują się otwory systemu dopalenia spalin.

Spaliny odprowadzane są do komina przez czopuch usytuowany w górnej ścianie wkładu kominkowego DEFRO PRIMA LA T.

 

TECHNOLOGIA & UDOGODNIENIA:

KLAMKA COOL&TOUCH - doskonałej jakości materiały ze stali szlachetnej oraz specjalna perforowana konstrukcja klamki powodują naturalne schładzanie się klamki.

SYSTEM CZYSTEJ SZYBY - aktywny system czyszczenia szyby jest to unikalny sposób doprowadzenia powietrza do kominka, który pozwala utrzymać szybę czystą.

CENTRALNE DOPROWADZENIE POWIETRZA Z ZEWNĄTRZ ORAZ JEGO REGULACJA - urządzenia zostały wyposażone w suwak do precyzyjnej regulacji powietrza uczestniczącego w spalaniu. Wkłady kominkowe posiadają również w standardzie króciec przyłączeniowy do przepustnic regulowanych automatycznie, który może też służyć do podłączenia powietrza z zewnątrz.

KRÓCIEC DOLOTOWY - specjalna konstrukcja pozwalająca na podpięcie rury doprowadzającej powietrze do paleniska o średnicy Ø125 mm.

SZKŁO KOMINKOWE - wysokiej jakości szyba żaroodporna o odporności do 800°C.

MULTIFLOW - autorskie rozwiązanie doprowadzające powietrze do spalania zapewniające doskonałą sterowalność nad ogniem.

ELASTYCZNA REGULACJA - możliwość regulacji wysokości do 100 mm.

CERAMITON - rodzaj ceramiki efektywnie wpływa na proces spalania i akumuluje ciepło.

SZEROKI KOŁNIERZ DRZWI (67 mm) - daje możliwość zabudowy kominka z linią drzwi.

OPŁOMKI - system rur zwiększających wydajność kominka.

BLACK LINE - najwyższej klasy ceramika szklana z czarną obwolutą.

RADIATORY - gęsto rozmieszczone elementy, dzięki którym kominek przekazuje więcej ciepła do otoczenia.

FARBA - dwukomponentowa powłoka ochronna.

POPIELNIK - zbiornik pod komorą paleniskową, do którego opada i gromadzi się popiół.

RUSZT - wyjmowany element z grubej stali kotłowej.

PROFIL DRZWI - konstrukcja drzwi ze specjalnego mocnego profilu stalowego.

RAMKA MONTAŻOWA - (opcja) wykończenia obudowy profilem 30 mm, 50 mm i profilem kątowym. Nowoczesne stalowe ramki ozdobne do wkładów kominkowych pozwalają w prosty sposób wykończyć połączenie obudowy wkładu z drzwiami wkładu kominkowego. Główną zaletą ramki jest możliwość szybkiego i łatwego montażu. Instalację blendy można wykonać samemu, bez konieczności użycia specjalistycznych narzędzi. Ramka ozdobna jest pomalowana farbą odporną na wysokie temperatury w kolorze wkładu co powoduje, że całość idealnie się komponuje, wygląda estetycznie i bardzo elegancko.

 

EKOPROJEKT 2022 - produkty ekologiczne DEFRO spełniające założenia Ekodesign

Naszą nadrzędną wartością jest wpływ kominków na środowisko. Zastosowane przez nas najnowsze rozwiązania oraz jakość użytych materiałów mają na celu zmaksymalizować sprawność wkładów kominkowych. Przekłada się to na efektywność spalania oraz co za tym idzie niską emisję CO2 do środowiska. Stąd też nasze produkty nie tylko spełniają wymagania, ale również są wyznacznikiem dla branży w aspekcie Ekoprojektu. Większość naszych urządzeń jak wkłady kominkowe czy piece wolnostojące już teraz spełniają ekologiczne normy, które będą obowiązywały w Polsce od 2022 roku. Dzięki bardzo efektywnemu procesowi spalania oraz specjalnie zaprojektowanej komorze spalania nasze nasz wkłady kominkowe cechuje niska emisja pyłków, której potwierdzeniem jest certyfikat BImSchV 2. To wszystko sprawia, że nasze wkłady kominkowe powietrzne i wodne, piecyki wolnostojące oraz piecyki na pellet to produkty wyjątkowo ekologiczne i niskoemisyjne.

Kominki dwustronne DEFRO PRIMA LA T to idealne rozwiązanie dla każdego wnętrza. Odpowiednio dobrane urządzenie potrafi zdziałać cuda i podkreślić styl pomieszczenia. Nie tylko różnorodne gabaryty, ale również stylowe dodatki zaspokoją najbardziej wysublimowane gusta odbiorców.

 

GWARANCJA:

DEFRO gwarancja kominek ceramiton szamot ruszt deflektor

 

5 LAT GWARANCJI na wkład kominkowy - kominek DEFRO

2 LATA GWARANCJI na Ceramiton - wyłożenie komory spalania specjalnego rodzaju szamotem

1 ROK GWARANCJI na ruszt

1 ROK GWARANCJI na deflektor

 

OPCJE DODATKOWE:

BLENDA KOMINKOWA - RAMKA - 3 rodzaje ramek kominkowych DEFRO

 DEFRO blenda ramka do kominka ramki kominkowe 90

Nowoczesne stalowe ramki ozdobne do wkładów kominkowych DEFRO IMPULS pozwalają w prosty sposób wykończyć połączenie obudowy wkładu z drzwiami wkładu kominkowego. Główną zaletą ramki kominkowej jest możliwość szybkiego i łatwego montażu. Instalację blendy można wykonać samemu, bez konieczności użycia specjalistycznych narzędzi.

Ramka ozdobna jest pomalowana farbą odporną na wysokie temperatury w kolorze wkładu co powoduje, że całość idealnie się komponuje, wygląda estetycznie i bardzo elegancko.

 

PROFILE BLEND KOMINKOWYCH - PROFIL - 3 rodzaje profili ramek kominkowych DEFRO

 DEFRO rodzaje profili blenda ramka do kominka ramki kominkowe profile 90

 

PROFIL 50 mm

PROFIL 30 mm

PROFIL KĄTOWY

 

Kominek dwustronny DEFRO PRIMA LA T - wkład kominkowy dwustronny DEFRO HOME PRIMA LA T o mocy 16 kW

Dane techniczne

Ciąg kominowy [Pa]12±2 Pa
Moc nominalna [kW]16 kW
Wysokość szyby [mm]496
Moc grzewcza [kW]16 kW
Sprawność cieplna [%]80%
Zdolność grzewcza [m²]80-160 m2
Waga [kg]263 kg
Wysokość [cm]143,5
Głębokość [cm]59,8
Szerokość [cm]102,7
Maksymalna długość polan [cm]850 mm
Rodzaj paliwaZalecane sezonowane drewno liściaste (wilgotność max 20%), brykiet
Średnica wylotu spalin (czopucha) [mm]200 mm
SzyberNie
Temperatura spalin [°C]269°C
Emisja CO (13% O2) [%]0,08%
PopielnikTak
NormyEkoprojekt na 2022
RekuperacjaTak
Zgodność z normą BlmSchV 2Tak
Gwarancja5 lat
Dolot powietrzaTak
Spełnia kryteria EKOPROJEKTUTak
Średnica dolotu [mm]125
Wyłożenie komory spalaniaCeramiton - żaroodporny beton
Dostępność24h / 28 dni

Opinie

Komentarze ( )

Napisz opinię

DEFRO HOME PRIMA LA T - wkład kominkowy dwustronny 16 kW - kominek dwustronny DEFRO PRIMA LA T

DEFRO HOME PRIMA LA T - wkład kominkowy dwustronny 16 kW - kominek dwustronny DEFRO PRIMA LA T

DEFRO HOME PRIMA LA T - wkład kominkowy dwustronny 16 kW - kominek dwustronny DEFRO PRIMA LA T


Kominek dwustronny DEFRO PRIMA LA T - wkład kominkowy dwustronny DEFRO HOME PRIMA LA T o mocy 16 kW

 

DEFRO norma EKO BIMSCHV2 EKOPROJEKT 2022

 

Wkłady kominkowe dwustronne DEFRO z serii PRIMA LA T zostały stworzone z myślą o harmonii pomiędzy ekologią, designem i ekonomią.

Kominki dwustronne DEFRO z serii PRIMA LA T doskonale sprawdzą się podczas palenia rekreacyjnego i z powodzeniem ogrzeją cały dom. Nowoczesna konstrukcja kominka dwustronnego DEFRO PRIMA LA T i szczelne palenisko pozwala, aby się cieszyć jego możliwościami w domach pasywnych oraz z rekuperacją. Autorskie rozwiązania wkładów kominkowych DEFRO PRIMA LA T gwarantują oszczędność energii i bezawaryjną obsługę urządzenia.

Kominki dwustronne DEFRO z serii PRIMA występują w trzech wielkościach paleniska i dwóch rodzajach otwierania drzwi: DEFRO PRIMA SM T o mocy 10 kW, DEFRO PRIMA ME T o mocy 13 kW i dysponujący największą mocą nominalną 16 kW wkład kominkowy DEFRO PRIMA LA T. Wszystkie trzy modele występują z drzwiami otwieranymi na bok i w wersji z drzwiami podnoszonymi z jednej strony, tzw. gilotyną.

30 innych produktów w tej samej kategorii: