DEFRO HOME INTRA LA - wkład kominkowy 16 kW - kominek DEFRO INTRA LA

DEFRO HOME

DEFRO/INTRA/LA

Nowy produkt

KOMINEK DEFRO z serii INTRA LA - DOSTĘPNY - natychmiastowa wysyłka - ZADZWOŃ tel. 77 500 00 11 - kompletna realizacja zamówienia w ciągu 24h. W przypadku braku w magazynach wyprodukowanie nowego kominka w maksymalnie 28 dni.

9 660,00 zł

Cena brutto:
Cena netto:
7 853,66 zł
Ilość:

Opis

DEFRO HOME INTRA LA - wkład kominkowy 16 kW - kominek DEFRO INTRA LA


Kominek DEFRO INTRA LA - wkład kominkowy DEFRO HOME INTRA LA o mocy 16 kW

 

DEFRO norma EKO BIMSCHV2 EKOPROJEKT 2022 normy kominkowe

 

Wkłady kominkowe DEFRO z serii INTRA LA zostały stworzone z myślą o harmonii pomiędzy ekologią, designem i ekonomią.

Kominki DEFRO z serii INTRA LA doskonale sprawdzą się podczas palenia rekreacyjnego i z powodzeniem ogrzeją cały dom. Nowoczesna konstrukcja kominka DEFRO INTRA LA i szczelne palenisko pozwala, aby się cieszyć jego możliwościami w domach pasywnych oraz z rekuperacją. Autorskie rozwiązania wkładów kominkowych DEFRO INTRA LA gwarantują oszczędność energii i bezawaryjną obsługę urządzenia.

Kominki DEFRO z serii INTRA występują w czterech odsłonach, w zależności od wielkości paleniska: DEFRO INTRA XSM to wkład kominkowy o mocy 8 kW, DEFRO INTRA SM o mocy 10 kW, DEFRO INTRA ME o mocy 13 kW i dysponujący największą mocą nominalną 16 kW wkład kominkowy DEFRO INTRA LA.

Wyśrubowane przepisy unijne odnoszące się do emisji spalin pieców, kominków i innych urządzeń energetycznych wejdą w życie w 2022 r. Jednak już teraz mamy w swojej ofercie wkłady kominkowe i piece, które spełniają najsurowsze wymagania środowiskowe. Pogarszający się stan środowiska naturalnego ma odzwierciedlenie w coraz bardziej restrykcyjnych przepisach prawa według dyrektywy unijnej, zwanej potocznie Ekoprojektem. Badania w laboratoriach DEFRO potwierdziły, że produkowane przez nas urządzenia spełniają wymogi norm BImSchV2 oraz Ekoprojektu. Nie tylko oferujemy doskonałej jakości wkłady kominkowe, ale chronimy też środowisko minimalizując emisję pyłów oraz tlenku węgla.

 

EKOPROJEKT 2022 - produkty ekologiczne DEFRO spełniające założenia Ekodesign

Naszą nadrzędną wartością jest wpływ kominków na środowisko. Zastosowane przez nas najnowsze rozwiązania oraz jakość użytych materiałów mają na celu zmaksymalizować sprawność wkładów kominkowych. Przekłada się to na efektywność spalania oraz co za tym idzie niską emisję CO2 do środowiska. Stąd też nasze produkty nie tylko spełniają wymagania, ale również są wyznacznikiem dla branży w aspekcie Ekoprojektu. Większość naszych urządzeń jak wkłady kominkowe czy piece wolnostojące już teraz spełniają ekologiczne normy, które będą obowiązywały w Polsce od 2022 roku. Dzięki bardzo efektywnemu procesowi spalania oraz specjalnie zaprojektowanej komorze spalania nasze nasz wkłady kominkowe cechuje niska emisja pyłków, której potwierdzeniem jest certyfikat BImSchV 2. To wszystko sprawia, że nasze wkłady kominkowe powietrzne i wodne, piecyki wolnostojące oraz piecyki na pellet to produkty wyjątkowo ekologiczne i niskoemisyjne.

Kominki DEFRO INTRA LA to idealne rozwiązanie dla każdego wnętrza. Odpowiednio dobrane urządzenie potrafi zdziałać cuda i podkreślić styl pomieszczenia. Nie tylko różnorodne gabaryty, ale również stylowe dodatki zaspokoją najbardziej wysublimowane gusta odbiorców.

 

PRZEZNACZENIE:

Wkład kominkowy serii DEFRO HOME INTRA LA jako palenisko z ręcznym wkładem paliwa jest przeznaczony do obudowania lub wbudowania we wnękę. Obudowa nie może być trwale związana z wkładem, należy zachować możliwość demontażu.

Kominek DEFRO HOME INTRA LA dedykowany jest do spalania drewna liściastego np.: grab, buk, dąb, akacja, klon, brzoza itp., o wilgotności poniżej 20%. Służy do ogrzewania domów i przestrzeni, w których jest zainstalowany. Kominek może być również stosowany jako dodatkowe źródło energii cieplnej.

 

BUDOWA:

Korpus wkładu kominkowego DEFRO HOME INTRA LA stanowi stalowy płaszcz, w którym znajduje się komora paleniskowa. Podstawę wkładu kominkowego stanowi podłoga tworząca komorę dolotu powietrza. Ściana tylna oraz ściany boczne komory paleniskowej wyłożone są okładzinami z betonu żaroodpornego. Przednią ścianę komory paleniskowej ograniczają stalowe drzwi z szybą żaroodporną oraz zamkiem.

Spalanie paliwa odbywa się na ruszcie żeliwnym zamontowanym na podstawie. Pod rusztem znajduje się pojemnik popielnika. Nad komorą spalania usytuowany jest deflektor. Ukierunkowuje on przepływ spalin oraz zwiększa stopień wymiany ciepła.

Powietrze niezbędne do procesu spalania dostarczane jest do kominka poprzez króciec poboru powietrza (czerpnia) wyposażony w mechanizm regulacji. Czerpnia znajduje się w podłodze wkładu kominkowego. Dodatkowo w tylnej ścianie komory paleniskowej znajdują się otwory systemu dopalenia spalin.

Spaliny odprowadzane są do komina przez czopuch usytuowany w górnej ścianie wkładu kominkowego DEFRO INTRA LA.

 

RYSUNEK TECHNICZNY:

Dane techczne (wysokość x szerokość x głębokość) dotyczące rozmiaru wkładu kominkowego DEFRO INTRA LA

 

Dane techniczne rozmiar (wysokość x szerokość x głębokość) wkład kominkowy DEFRO INTRA LA

 

TECHNOLOGIA & UDOGODNIENIA:

 

Kominek DEFRO INTRA LA technologia

 

KLAMKA COOL&TOUCH - doskonałej jakości materiały ze stali szlachetnej oraz specjalna perforowana konstrukcja klamki powodują naturalne schładzanie się klamki.

SYSTEM CZYSTEJ SZYBY - aktywny system czyszczenia szyby jest to unikalny sposób doprowadzenia powietrza do kominka, który pozwala utrzymać szybę czystą.

CENTRALNE DOPROWADZENIE POWIETRZA Z ZEWNĄTRZ ORAZ JEGO REGULACJA - urządzenia zostały wyposażone w suwak do precyzyjnej regulacji powietrza uczestniczącego w spalaniu. Wkłady kominkowe posiadają również w standardzie króciec przyłączeniowy do przepustnic regulowanych automatycznie, który może też służyć do podłączenia powietrza z zewnątrz.

KRÓCIEC DOLOTOWY - specjalna konstrukcja pozwalająca na podpięcie rury doprowadzającej powietrze do paleniska o średnicy Ø125 mm.

SZKŁO KOMINKOWE - wysokiej jakości szyba żaroodporna o odporności do 800°C.

MULTIFLOW - autorskie rozwiązanie doprowadzające powietrze do spalania zapewniające doskonałą sterowalność nad ogniem.

ELASTYCZNA REGULACJA - możliwość regulacji wysokości do 100 mm.

CERAMITON - rodzaj ceramiki efektywnie wpływa na proces spalania i akumuluje ciepło.

SZEROKI KOŁNIERZ DRZWI (67 mm) - daje możliwość zabudowy kominka z linią drzwi.

OPŁOMKI - system rur zwiększających wydajność kominka.

BLACK LINE - najwyższej klasy ceramika szklana z czarną obwolutą.

RADIATORY - gęsto rozmieszczone elementy, dzięki którym kominek przekazuje więcej ciepła do otoczenia.

FARBA - dwukomponentowa powłoka ochronna.

POPIELNIK - zbiornik pod komorą paleniskową, do którego opada i gromadzi się popiół.

RUSZT - wyjmowany element z grubej stali kotłowej.

PROFIL DRZWI - konstrukcja drzwi ze specjalnego mocnego profilu stalowego.

RAMKA MONTAŻOWA - (opcja) wykończenia obudowy profilem 30 mm, 50 mm i profilem kątowym. Nowoczesne stalowe ramki ozdobne do wkładów kominkowych pozwalają w prosty sposób wykończyć połączenie obudowy wkładu z drzwiami wkładu kominkowego. Główną zaletą ramki jest możliwość szybkiego i łatwego montażu. Instalację blendy można wykonać samemu, bez konieczności użycia specjalistycznych narzędzi. Ramka ozdobna jest pomalowana farbą odporną na wysokie temperatury w kolorze wkładu co powoduje, że całość idealnie się komponuje, wygląda estetycznie i bardzo elegancko.

 

OPCJE DODATKOWE:

+ BLENDA KOMINKOWA - RAMKA - 3 rodzaje ramek kominkowych do wybranych modeli DEFRO HOME

 DEFRO blenda ramka do kominka ramki kominkowe 90

Nowoczesne stalowe ramki ozdobne do wkładów kominkowych DEFRO HOME pozwalają w prosty sposób wykończyć połączenie obudowy wkładu z drzwiami wkładu kominkowego. Główną zaletą ramki kominkowej jest możliwość szybkiego i łatwego montażu. Instalację blendy można wykonać samemu, bez konieczności użycia specjalistycznych narzędzi.

Ramka ozdobna jest pomalowana farbą odporną na wysokie temperatury w kolorze wkładu co powoduje, że całość idealnie się komponuje, wygląda estetycznie i bardzo elegancko.

 

+ PROFILE BLEND KOMINKOWYCH - PROFIL - 3 rodzaje profili ramek kominkowych do wybranych modeli DEFRO HOME

 DEFRO rodzaje profili blenda ramka do kominka ramki kominkowe profile 90

+ PROFIL 30 mm (wersja płytka i głęboka)

+ PROFIL 50 mm (wersja płytka i głęboka)

+ PROFIL KĄTOWY

 

DEFRO czarny Ceramiton szamot ceramiczne wypełenienie paleniska

+ CZARNA CERAMIKA - ciemny CERAMITON - specjalny rodzaj szamotu barwiony w całej masie ceramicznej

 

DEFRO bialy Ceramiton szamot ceramiczne wypełenienie paleniska

STANDARDOWA BIAŁA CERAMIKA - jasny CERAMITON - specjalny rodzaj szamotu

 

DEFRO czarna klamka Cool&Touch

 + CZARNA KLAMKA

 

DEFRO srebrna klamka Cool&Touch

STANDARDOWA SREBRNA KLAMKA ze stali szlifowanej

 

+ KLAMKA po drugiej stronie (lewej)

 

GWARANCJA:

 

DEFRO gwarancja kominek ceramiton szamot ruszt deflektor

 

5 LAT GWARANCJI na wkład kominkowy - kominek DEFRO

2 LATA GWARANCJI na Ceramiton - wyłożenie komory spalania specjalnego rodzaju szamotem

1 ROK GWARANCJI na ruszt

1 ROK GWARANCJI na deflektor

 

WIZUALIZACJA

Wizualizacja kominka DEFRO INTRA LA zdjęcie galeria projekt kominkowy

 

Kominek DEFRO INTRA LA - wkład kominkowy DEFRO HOME INTRA LA o mocy 16 kW

Dane techniczne

Wyposażenie opcjonalneczarny ceramiton, klamka po drugiej stronie, czarna klamka, akumulacja Thermoblock, podwójna szyba
ProducentDEFRO HOME
Ciąg kominowy [Pa]12±2
Moc nominalna [kW]16
Wysokość szyby [mm]496
Moc grzewcza [kW]16
Zakres mocy grzewczej [kW]6,4 - 19,2
Sprawność cieplna [%]80,1
Zdolność grzewcza [m²]80-160 m2
Waga [kg]268
Wysokość [cm]140,7
Głębokość [cm]52,1
Szerokość [cm]98,4
Maksymalna długość polan [cm]85
Rodzaj paliwaZalecane sezonowane drewno liściaste (wilgotność max 20%), brykiet
Średnica wylotu spalin (czopucha) [mm]200
SzyberNie
Temperatura spalin [°C]269
Emisja CO (13% O2) [%]0,07
PopielnikTak
NormyEkoprojekt na 2022
Minimalne wymagane pole czynne kratek wlotowych [cm²]800
Minimalne wymagane pole czynne kratek wylotowych [cm²]1120
RekuperacjaTak
Zgodność z normą BlmSchV 2Tak
Gwarancja5 lat
Dolot powietrzaTak
Kod produktuDEFRO/INTRA/LA
Masa [kg]268
Nazwa produktuDEFRO HOME INTRA LA
Spełnia kryteria EKOPROJEKTUTak
Średnica dolotu [mm]125
Współczynnik efektywności energetycznej EEIA
Wyłożenie komory spalaniaCeramiton - żaroodporny beton
Dostępność24h / 28 dni

Opinie

Komentarze ( )

Napisz opinię

DEFRO HOME INTRA LA - wkład kominkowy 16 kW - kominek DEFRO INTRA LA

DEFRO HOME INTRA LA - wkład kominkowy 16 kW - kominek DEFRO INTRA LA

DEFRO HOME INTRA LA - wkład kominkowy 16 kW - kominek DEFRO INTRA LA


Kominek DEFRO INTRA LA - wkład kominkowy DEFRO HOME INTRA LA o mocy 16 kW

 

DEFRO norma EKO BIMSCHV2 EKOPROJEKT 2022 normy kominkowe

 

Wkłady kominkowe DEFRO z serii INTRA LA zostały stworzone z myślą o harmonii pomiędzy ekologią, designem i ekonomią.

Kominki DEFRO z serii INTRA LA doskonale sprawdzą się podczas palenia rekreacyjnego i z powodzeniem ogrzeją cały dom. Nowoczesna konstrukcja kominka DEFRO INTRA LA i szczelne palenisko pozwala, aby się cieszyć jego możliwościami w domach pasywnych oraz z rekuperacją. Autorskie rozwiązania wkładów kominkowych DEFRO INTRA LA gwarantują oszczędność energii i bezawaryjną obsługę urządzenia.

Kominki DEFRO z serii INTRA występują w czterech odsłonach, w zależności od wielkości paleniska: DEFRO INTRA XSM to wkład kominkowy o mocy 8 kW, DEFRO INTRA SM o mocy 10 kW, DEFRO INTRA ME o mocy 13 kW i dysponujący największą mocą nominalną 16 kW wkład kominkowy DEFRO INTRA LA.